קורס טיס אזרחי לרישיון טייס פרטי יכול להיות מושלם לכל מי שתמיד חלם להיות טייס, אך לא הצליח להתקבל לקורס טייס בצבא. לא מעט אנשים חולמים על האפשרות להטיס מטוס פרטי, על מנת להגיע ממדינה למדינה, ללא שום תלות בטיסות מסחריות. עם זאת, חשוב להבין כי מדובר על קורס שבסיומו ניתן לקבל רישיון טיס פרטי, אשר מאפשר להטיס מטוסי בוכנה חד מנועיים בטיסות פרטיות בלבד. למען הסר ספק, יש לציין כי טיסות אלו הינן טיסות שלא ניתן לקבל עליהן שכר או תמורה כלשהי, אלא הן מיועדות אך ורק למטיס המטוס, לחבריו או למשפחתו. ניתן כמובן להמשיך לקורסים מתקדמים יותר, אשר מיועדים עבור כל מי שמעוניין להוציא רישיון טייס מסחרי.

קורס טיס אזרחי לרישיון טייס פרטי – נקודות טכניות שחשוב להכיר

קודם כל, חשוב להבין כי לא כל אחד רשאי לעבור את הקורס, היות ויש צורך לעמוד בקריטריונים מסוימים על מנת להתקבל אליו קראו עליהם באתר סקייטריפ. למשל, יש צורך להיות מעל גיל 16, לדבר עברית שוטפת ורצוי גם אנגלית וכמובן לעבור בדיקות רפואיות אצל רופא תעופתי. למעשה, על מנת להתקבל לקורס, יש צורך להציג תעודה רפואית סוג 2, מעבר לצורך להציג אישור מהמשטרה, אשר מעיד על העדר עבר פלילי. כמו כן, יש צורך לעבור בהצלחה בדיקה ביטחונית ולקבל את האישור של קב"ט משרד התחבורה. כמובן שיש צורך למלא טופס בקשה לרישיון טיס אזרחי ולשלם אגרה לרישיון מתלמד.

ההמלצה הגורפת היא להגיע קודם כל לטיסת היכרות, על מנת לקבל תמונה מלאה של המצב בשטח. זה בדיוק הזמן להתנסות בטיסה עם מדריך טיסה מוסמך, לקבל תדרוך מלא אודות המטוס וקורס הטיס ולשאול את כל השאלות הרלוונטיות. מי שירגיש בנוח באוויר וירצה להמשיך לקורס, יוכל לפתוח תיק חניך בבית הספר לטיסה ולהתחיל את כל הבירוקרטיה המפורטת לעיל. כמו כן, יש צורך לעבור מבחן תאוריה, המצריך ידע טכני כללי, חוקת הטיס, נווטות ועוד. החוק בארץ מחייב לפחות 40 שעות טיסה, הכוללות 25 שעות עם מדריך צמוד ולפחות 15 שעות סולו.