כאשר מדובר על ידועים בציבור, מדובר על בני זוג אשר החליטו לשזור את חייהם וגורלם אלה באלה, אך מבלי להינשא באופן פורמלי בשל סיבות שונות. הפסיקה מכירה כיום בני זוג כידועים בציבור גם אם התגוררו יחדיו רק פרק זמן קצר. על ידועים בציבור חלה חזקת השיתוף מבחינה חוקית. כלומר, כל הרכוש הנצבר במהלך חיים המשותפים יחשב לרכוש של שניהם אשר יחולק  בין שניהם במקרה של פרדה. אולם, השיתוף של בני הזוג איננו אוטומטי בנכסים שנוגעים לרכוש חיצוני של אחד מבני הזוג כגון: נכסים עסקיים ועוד.

הסכם ממון בין ידועים בציבור

בכדי שבני הזוג הנחשבים כידועים בציבור יחסכו לעצמם מאבק משפטי על חלוקת רכוש במקרה של פרידה, הרי שכדאי להם לערוך הסכם ממון עוד בטרם הם מתחילים להתגורר יחדיו. על אף שמדובר על נושא טעון ורגיש אשר יכול לעורר מריבות בין בני הזוג, הרי שלא כדאי לוותר על הסכם ממון שכן, מטרתו היא להסדיר את הסוגיות הרכושיות שלכם אך הוא יכול לכלול גם שאלות נוספות כגון: שאלת המזונות במקרה של פרידה, שאלת מימון משק הבית המשותף ועוד. ההסדר הרכושי יהיה תלוי בפרמטרים שונים כגון: גילם של בני הזוג, האם מדובר בפרק ב בחייהם המשותפים ועוד.

כיצד עורכים בצורה הטובה ביותר הסכם ממון לידועים בציבור?

‏כאמור, עריכת הסכם ממון לידועים בציבור עלול להיות דבר לא פשוט ואף לעורר מחלוקות ומריבות בין בני הזוג. לכן, חשוב מאוד לבחור באיש מקצוע מיומן בתחום הסכמי ממון, אשר יסייע לבני הזוג להגיע להבנות לגבי כל מה שיוסכם ביניהם בהסכם זה, מבלי שיהיה צורך להגיע למצבים של מריבות וקשיים. הסכם ממון בין ידועים בציבור חייב להיערך בצורה המקצועית ביותר על מנת שהוא יכסה את כל הסוגיות הרלוונטיות למקרה של פרידת בני הזוג.