לכל מי שרוצה להתפתח בהייטק, חשוב להבין את המגמות השונות. לא כל שפות התכנות שהיו מקובלות בעבר, שרדו את מבחן הזמן. וכעת, ב-2022, הגיע הזמן לבדוק מה קורה עם לימודי javascript. האם לימודי javascript עדיין רלוונטיים השנה, ומה צפוי בשנים הבאות. 

מאין נובעת הפופולריות של השפה

צריך להודות על האמת, כיום כבר לא חייבים לשבור את השיניים עם שפות תכנות קשות שמנוגדות לאינטואיציה. חשוב להבין שצריך יכולת לוגית, אבל לימודי javascript מפגישים את המתעניינים בתחום עם שפה ידידותית. מפתחים וותיקים מסבירים כי הוא פשוטה בהשוואה לשוות הוותיקות כגון C והדומות לה. כמו כן, קהילת המפתחים בתחום מקבלת בברכה מפתחים חדשים ותמיד אפשר להיעזר בהם. אגב, גם ניפוי שגיאות ובאגים נעשה יחסית בפשטות, זה בהחלט מוסיף לאטרקטיביות. 

צד שרת, צד לקוח

אז מהי בעצם javascript – לימודי javascript מקנים את הידע באחת השפות הוותיקות, שממשיכות לצמוח ולהיות רלוונטיות. נקודת חוזק מרכזית טמונה בכך שזו שפה שמאפשרת פיתוח צד שרת וגם פיתוח צד לקוח. אגב, טכנולוגיות חדשות מייעלות עוד יותר את הטיפול בצד שרת, בעזרת השפה. ורק כדי להבין אפילו יותר מדוע הלימודים הללו רלוונטיים כיום, קחו בחשבון את ספריות הקוד הזמינות. מי שעוסק בפיתוח עצמאי לאחר לימודי javascript יוכל להשתמש בכלים מוכנים מראש, שניתן לשלב בפרויקטים ולחסוך שעות עבודה רבות. 

רוצים ללמוד תכנות? בואו להכיר את הקורסים שלנו >>>

פשוט לראות את המשרות 

כעת, תוכלו לבדוק בעצמכם, כי אתם לא חייבים להאמין בלי לראות בעיניים. היכנסו לכל לוח דרושים מקוון ובדקו כמה משרות פתוחות עכשיו, בזה הרגע. על פי הביקוש, אין ספק שהלימודים הללו ממשיכים להיות רלוונטיים וזה ימשיך להיות כך, בשנים הקרובות.