העולם שלנו משתנה כל הזמן. אם לפני עשור היינו שולחים מיילים או הודעות בנייד – הרי שכיום ניתן להעביר מסרים בשניות ברשתות חברתיות או בוואטסאפ, כמו גם לשלוח חשבוניות במהירות במייל, לערוך תמונות, לשלוח נקודות ציון בוויז ולהפעיל את הבית באמצעות אפליקציה שמאפשרת לפתוח דלתות, לחמם מים למקלחת מכול מקום, להפעיל מכוניות ללא מפתח ועוד.

עולם זה שמורכב ממכונות ומחשבים ובעיקר מרובוטים: הוא עולם שרק מתקדם ומתקדם בעוד שמי שרוצה להיות חלק ממנו – ימצא עצמו חלק מההיסטוריה ואף בעמדות גבוהות בתחום המדע, הטכנולוגיה, המחשבים, הסטארט אפ ובשאר תחומים.

רובוטים – עד כמה שהמושג נשמע עתידני – הם בעצם כול מכונה חכמה שמחליפה את כוח האדם או מספקת פעולות שונות שצריך לבצע, בעוד שבבתי חולים, בשדות התעופה בבנקים, ובשאר מסודות ומרחבים בתעשייה – פועלים הרובוטים כמכונות משוכללות ובכך חוסכים זמן כסף ומשאבים.

כיצד נוער משתלב בתחום הרובוטיקה?

שילוב של נערים שהחלו את חייהם באמצע שנות האלפיים עם תחומי הטכנולוגיה, הוא שילוב מושלם! שכן בני נוער אלה חיים על ברכי טכנולוגיה, בעוד שסמארטפונים, משחקי רשת, רשתות חברתיות, מוצרים דיגיטליים, אפליקציות ועוד – מלווים אותם בכול צעד ושעל. בכך, כמו שבהולנד של המאה ה16 היה פופולארי לפתח כישרונות ציור בקרב נערים ונערות, הרי שכיום – לקראת תחילת שנות ה 2020 – בני נוער ישתלבו באופן משולם בכול הקשור ללימודי רובוטיקה לילדים ונוער.

מה לומדים בקורס רובוטיקה לנוער?

מי שיצטרף אל קורסים טכנולוגייה לילדים כאלה שנלמדים בדרך כלל בקמפוסים לבני נוער, יוכל להכיר את התחום מקרוב ולהבין מה המשמעות של רובוטים ביחס למין האנושי, כמו גם כיצד רובוטים כאלה מופעלים וכיצד מתכננים ומהנדסים אותם. מי שיחקור את התחום ייהנה מהכרות עמוקה עם עולם הרובוטיקה, כמו גם עם העולם הווירטואלי, התלת ממדי, ואת הפקודות התכנות החיישנים והמשתנים. כול אלה ייקחו את הנערים ואת הנערות צעד אחד קדימה ויסללו עתיד מזהיר וחכם יותר עבור כולם.