בעידן שבו אנחנו חיים זה כבר ברור שעלינו לשלב גם עובדים עם יכולות פחותה לעבוד לעומת עובדים רגילים. מכאן נובע המונח שכר מינימום מותאם, שכן אותו שכר מינימום מותאם למעשה עובר התאמה למצב העובד. עובדים עם יכולת עבודה מופחתת לעומת הכלל מקבלים שכר מינימום שמותאם לכושר העבודה שלהם. לכן בפועל אנחנו רואים שכדי לקבוע על כמה יעמוד השכר המותאם צריך: 

חשוב כמובן לבצע את הגשת הבקשה בדיוק בהתאם לדרישות הרשויות שכן רק בצורה כזאת היא תקבל מענה והתייחסות מלאה. 

מהם היתרונות שבשכר מינימום מותאם? 

זה ברור שאדם שרוצה להעסיק עובדים עם כושר עבודה מוגבל לא ירצה לשלם להם שכר רגיל, ובצדק. אותם עובדים באמת יוכלו לעשות עבודה מופחתת לעומת העובדים האחרים ולכן אין שום הצדקה לשלם להם מחיר מלא. מצד שני, בהחלט חשוב שהם כן יוכלו להשתלב בעבודות שונות ולכן שכר המינימום המותאם חשוב כל כך, קראו עוד בנושא. הוא מאפשר לעובדים עם כושר עבודה ירוד להשתלב בשוק העבודה ומבחינת המעסיקים הוא מאפשר להם לשלם שכר הולם. 

האם כל בקשה נענית בחיוב? 

התשובה היא כמובן לא. ראשית, לא כל מי שמציג את עצמו כעובד בעל כושר עבודה ירוד הוא אכן כזה ושנית, הרבה פעמים הבעיה היא מבחינת הבירוקרטיה. כלומר, לא תמיד מי שמגיש בקשות כאלה עושה זאת בצינורות המקובלים ובצורה מדויקת ונכונה, מה שעלול לא פעם להוביל למענה שלילי. לכן, במידה וגם אתם מעוניינים להגיש בקשה כזאת עבור אדם מסוים, חשוב מאוד לבדוק תחילה איך אתם עושים זאת ואיך תגדילו את הסיכוי לקבל מענה חיובי. אומנם זה נכון ששכר מינימום מותאם תמיד יהיה נמוך לעומת שכר המינימום במשק, אך מצד שני, זו הדרך היחידה שיש לשלב עובדים מסוימים בשוק העבודה ולכן, בסופו של דבר, זו אופציה חיובית וטובה. 

בדקו כיצד יכולות לעזור לכם חברות השמה https://www.alljobs.co.il/Mador/חברות_השמה.htm